Jaką elewację wybrać? Zobacz najlepsze rodzaje elewacji

Zapewnij ciepło w swoim domu. Wiosna i lato to najlepszy czas na wykonanie izolacji domu. Jedną z pierwszych decyzji, jaką należy podjąć, jest zdecydowanie, jaki rodzaj elewacji warto wybrać. Polecamy 5 rodzajów elewacji – sprawdź, czym się one charakteryzują.

Najlepsze rodzaje elewacji domu – 5 propozycji

1. Elewacje lekko-mokre

Elewacje lekko-mokre to zdecydowanie najpopularniejszy wybór, który polega na ocieplaniu ścian przy pomocy warstw izolacji termicznej np. styropianu oraz wykończeniu elewacji specjalną zaprawą. Zapewniają szereg ważnych korzyści. Najważniejsze jest oczywiście to, że poprawiają właściwości izolacyjne ścian. To z kolei wiąże się z kolejnym istotnym atutem, czyli zmniejszeniem kosztów za ogrzewanie, a co za tym idzie, prowadzi to do realnych oszczędności finansowych.

Umożliwia również dostosowanie aranżacji domu z zewnątrz do własnego gustu czy też krajobrazu.

2. Elewacje klinkierowe

Elewacja klinkierowa to coraz popularniejszy wybór i nic w tym dziwnego skoro zapewnia tak wiele ważnych korzyści. Z jednej strony jest niezwykle estetyczna, bo składa się z cegieł, które sprawiają, że Twój domu będzie wyglądał klimatycznie i przytulnie. Nie można zapomnieć także o kwestii praktycznej, czyli o tym, że elewacje klinkierowe wyróżniają się wysokimi właściwościami izolacyjnymi – gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza oraz skutecznie zatrzymują ciepło wewnątrz budynku.

Jeszcze jedną ważną zaletą jest to, że tego rodzaju elewacja zapewnia świetną izolacją akustyczną, co zwiększa prywatność i komfort domowników.

3. Elewacje wentylowane

To niezwykle uniwersalne rozwiązanie. Elewacje wentylowane z powodzeniem dopasujesz zarówno do nowopowstałych budynków, jak i takich, które właśnie przechodzą renowację. Z drugiej strony tego rodzaju elewacje to doskonały wybór do biura, zakładu produkcyjnego czy przemysłowego, a także do budynku mieszkalnego.

Zobacz też:  Jakie drewno idealne na balustrady balkonowe i tarasowe

Charakteryzują się tym, że zawierają specjalne szczeliny wentylacyjne w swojej konstrukcji, co ma gwarantować łatwy przepływ powietrza. Doceniana za estetyczny wygląd, ale też za dużą efektywność termiczną budynku.

4. Elewacje drewniane

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój dom tworzył przytulny klimat i był po prostu pełen naturalnego piękna, to dowiedz się więcej na temat elewacji drewnianych. Taki wybór powoduje stworzenie korzystnego dla zdrowia mikroklimatu wewnątrz budynku. Kolejną zaletą jest na pewno to, że elewacja drewniana jest ekologicznym wyborem. Zatem dzięki temu dbasz o środowisko naturalne. Poza tym drewno zapewnia oczekiwaną efektywność energetyczną oraz zatrzymuje wilgoć. Nie musisz obawiać się też o trwałość tego rozwiązania, bo elewacje drewniane są niezwykle solidne i mogą spełniać swoje funkcje praktyczne i estetyczne przez wiele kolejnych lat.

5. Elewacje z drewna egzotycznego

Osobno należy scharakteryzować elewacje wykonane z drzew egzotycznych. Jak podaje doświadczony wykonawca elewacji MARBUD – coraz częściej wykonywane są fasady z takich gatunków drzew jak okume, tatajuba czy garapa. Czy to lepszy wybór od naszych rodzimych świerków, czy modrzewia? To zależy oczywiście od Twoich oczekiwań, możliwości finansowych i charakterystyki budynku. Należy jedynie podkreślić, że elewacje z drzewa egzotycznego są naprawdę solidnym i trwałym wyborem. To doskonała elewacja, gdy chcesz zaprojektować dom w stylu rustykalnym, skandynawskim, orientalnym czy góralskim.

Najlepiej już teraz przeanalizuj zalety różnego typu elewacji i zdecyduj, który rodzaj będzie najlepiej pasował do Twojego domu.

Treść promocyjnaZobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też